ОПИСАНИЕ
З 25 по 27 серпня 2017 року в Одесі Impact Hub Odessa у партнерстві з The Aspen Institute Kyiv проводить перший в Україні фестиваль ідей «Майбутнє спільнот».
Місія фестивалю полягає в об’єднанні зусиль мислителів та лідерів суспільної думки, бізнесу, територіальних громад, мистецьких об’єднань, благодійних організацій та інших спільнот задля обміну ідеями та думками щодо пошуку шляхів впровадження у життя кращих з них.
Однією з локацій фестивалю – Термінал 42.
Спікери:
О 15:30 – Віолетта Лісіна, Deputy Director on PR HUB 4.0 з доповіддю «Сприяння популяризації українських інноваторів та інновацій».
Останні кілька років сучасні інформаційні технології розвиваються досить стімко. Представники бізнесу все частіше нарікають, що система освіти не встигає адаптуватися під запит ринку, і великі компанії все частіше впроваджують власні освітні програми для навчання необхідних кадрів.
У багатьох країнах розвиненого світу цю проблему починають вирішувати зі шкільної лави, впроваджуючи в навчальний план основи програмування і супутні предмети. Є успішні приклади Великобританії, Польщі, Естонії та інших держав. Але ще не в Україні.
На сьогоднішній день ринок освітніх IT-програм в Україні вже сформовано. Є безліч комерційних і безкоштовних курсів, які пропонують альтернативне шкільної освіти навчання в сфері комп'ютерної грамотності, програмування, робототехніки. Багато з них приєдналися до ініціативи «IT-школяр», що в перспективі передбачає впровадження в навчальний план державних шкіл прогресивного IT-курсу, і готові приєднатися до створення робочої групи при Міністерстві освіти і науки України з розробки програми впровадження «цифрової грамотності» в рамках розпочатої реформи.
Вже сьогодні ми працюємо над пілотними проектами в декількох школах. І запрошуємо приєднатися до цього процесу всіх, у кого є необхідна експертиза для реалізації ініціативи «IT-школяр».
О 16:15 – Олексій Барановський, декан Київської Кібер Академії з доповіддю «Світова Кібервійна: що це і чому це стосується кожного українця».
Запрошуємо вас до співбесіди щодо реформування вищої освіти в сфері кібербезпеки в Україні.
Ми поговоримо про:
1. Фундаментальні засади та проблеми освіти в сфері кібербезпеки в Україні.
2. Закордонний досвід та досягнення в кібернетиці.
3. Типи та методи сучасної освіти.
4. Ефективність застосування традиційної, дуальної та онлайн-освіти в сфері кібербепеки.
5. Засоби підвищення ефективності освіти в сфері кібербезпеки в Україні.
О 17:00 – Денис Гурський, співзасновник «1991» виступить з доповіддю «Відкриті державні дані, як крок на зустріч до абсолютної прозорості та відкритості влади».
Україна стрімко зібралася на високі позиції у міжнародному рейтингу відкритості даних. Відкриті державні дані – це важливий крок на зустріч до абсолютної прозорості та відкритості влади. Тисячі програмістів та компаній створюють не тільки нові демократичні інструменти на державних підприємствах, але й успішні стартапи, що ангажують нових і нових підприємців. У той самий час корпорації по всьому світу відкривають свою ІТ-інфраструктуру, стимулюючи молодь ставати фрілансерами та підприємцями, допомогаючи корпораціям диверсифікувати їхні ризики та запускати додаткові сервіси на основі відкритих даних корпорацій. Світ змінюється. Змінюються економічні моделі держави, корпорацій та суспільства.
Денис Гурський розповість:
– як дані держави та корпорацій змінять суспільство, бізнес та державний сектор у країнах Східної Європи,
– яким стане цифровий державний сектор,
– як буде виглядати бізнес модель нових корпорацій,
– як буде жити суспільство за принципами відкритості та прозорості,
– які нові стартапи, мобільні та веб сервіси можна очікувати в недалекому майбутньому.
Вхід за реєстрацією – https://goo.gl/yswJBt