ОПИСАНИЕ
Ми всі обізнані у світовому дизайні, слідкуємо за трендами, читаємо Пола Ренда та Роберта Брінгхерста. Проте майже нічого не знаємо про творчість українських дізайнерів минулого. А дарма, ідеї деяких наших співвідчизників варті ретельної уваги.
Історик мистецтва Ігор Дудник розповість про шрифтову творчість двох видатних українських дизайнерів: Володимира Юрчишина — художника, який майстерно працював зі шрифтом та орнаментом, та Якова Гніздовського, який співпрацював із провідними рекламними аґенціями США.
15 липня, 19:30, Верхній Вал, 22, дизайн-простір Projector
Вартість лекції: 150 грн
Реєстрація https://docs.google.com/forms/d/19rFax21uqnGvA9kuUKAaA_996WQrBpqXELyH-0bKlmg/edit
---
Художники, про яких ми будемо говорити мають багато спільного: обидва вимушені емігранти: Юрчишин на схід, Гніздовський на захід; обоє приділяли шрифту у своїй творчості надзвичайно велику та серйозну увагу; у обох розквіт творчості прийшовся на 1960-70 роки.
Але були й кардинальні відмінності між цими митцями, настільки кардинальні, що їх можна було би назвати полярними: спокійний та меланхолічний Гніздовський був за темпераментом повною протилежністю бурхливому та запальному Юрчишину, та й самі шрифтові концепти: про-західний у Гніздовського та традиціоналістський у Юрчишина були крайніми точками світогляду, які нібито не могли перетинатися.
Насправді ж ми знаходимо і виключно західні мотиви у роботах Юрчишина, і традиційні українські елементи у творах Гніздовського. Як це поєднувалося чи антагонізувало у творчості цих художників, на якому тлі (історичному, культурному, технологічному) відбувалася праця цих митців, що є в їхніх роботах цінного для нашого сьогодення — про все це ми поговоримо на нашій зустрічі.
Побачимось )