ОПИСАНИЕ
КІНО/КОНТЕКСТ – покази сучасних українських документальних фільмів та бесіди з їх продюсерами. Спільний проект Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та Kyiv-Mohyla Business School [kmbs], спрямований не лише на занурення в актуальні теми за допомогою кіно, а також у природу створення стрічок, стратегію їх просування, прокату та умови виробництва в українських реаліях.
1 ЛИСТОПАДА, 18:30 – «Українські шерифи» Романа Бондарчука. Обговорення з продюсеркою Дар'єю Аверченко.
Призер міжнародних фестивалів та цьогорічний номінант на Оскар від України. Проект знято в ко-продукції України, Латвії та Німеччини.
У центрі сюжету – південне село Стара Збур'ївка, куди міліція майже ніколи не доїзжає. А тому функцію охорони громадського порядку виконують двоє місцевих жителів – Віктор Кривобородько і Володимир Рудковський. Віктор і Володя поєднують обов'язки міліціонерів і соціальних працівників – заспокоюють сімейні сварки, припиняють бійки між сусідами, шукають потопельників –загалом, займаються всім, окрім кримінальних злочинів. Місцеві жителі називають їх шерифами.
Dar'ya Averchenko – продюсерка, сценаристка та PR-директорка Міжнародного документального фестивалю про права людини Docudays UA, займається продюсуванням документальних фільмів. Найвідоміші стрічки: «Радуниця» та «Українські шерифи» (реж. Р.Бондарчук).
Реєстрація тут kmbs.ua/event/kino-kontekst-ukrayinski-sherifi
22 ЛИСТОПАДА, 18:30 – Андрія Загданського «Вагрич і чорний квадрат». Обговорення з продюсером Геннадієм Кофманом.
Вагріч Бахчанян - художник слова, концептуаліст, сюрреаліст, авангардист. Народився в Харкові, помер у Нью-Йорку. Один з "трьох кумирів російської Америки" поряд з Йосипом Бродським і Сергієм Довлатовим. Вагріч Бахчанян залишив по собі тисячі малюнків, колажів, десятки нотатників, сотні обкладинок книжок і журналів, понад сто томів «телефонних ілюстрацій». Абсурдний, сюрреалістичний світ митця заповнює екранний простір фільму – малюнки, анімація, перформанси, театр. У цьому світі криється його загадка. І загадка «Чорного квадрата».
Gennady Kofman – продюсер, керівник кінокомпанії «МаГіКа-Фільм». Один із засновників та програмний директор міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Найвідоміші фільми: «Жива ватра» (реж. О.Костюк), «Вагрич і чорний квадрат» (реж. А. Загданський), «Дибук. Історія мандрівних душ» (реж. К. Копчинські).
Реєстрація тут kmbs.ua/event/kino-kontekst-vagrich-i-chorniy-kvadrat
30 ЛИСТОПАДА, 18:30 – «Євромайдан. Чорновой монтаж». Обговорення з продюсеркою Юлією Сердюковою.
«Євромайдан. Чорновий монтаж» – це альманах трьох місяців революції, від обуреного протесту до народного єднання. Фільм поєднав роботи багатьох молодих українських режисерів, які знімали події на Майдані – як щоденне життя, так і найгарячіші моменти. Стрічка також цікава тим, що була зроблена в режимі імпровізації практично за три тижні, а потім несподівано отримала світове визнання на десятках фестивалів.
Yulia Serdyukova – прийшла до кіновиробництва з документальної фотографії. Останні п'ять років займається продюсуванням документальних фільмів. Разом з Олександром Течинським заснувала незалежну продюсерську компанію Honest Fish Documentary Stories. Зокрема, стрічка «Все палає» їхнього виробництва відзначена міжнародними фестивалями. Юля Сердюкова також працює на фестивалі Docudays UA.
Реєстрація тут kmbs.ua/event/kino-kontekst-yevromaydan-chornovoy-montazh
Вхід вільний. Реєстрація обов'язкова
З додаткових питань та акредитації ЗМІ звертайтеся до Pavlo Bilodid