ОПИСАНИЕ
Якщо ви дійсно бажаєте змін на краще в нашій країні, - до вашої уваги захід, на якому ви зможете не лише почути про те, які зміни вже відбулись і продовжують відбуватись за допомогою інформаційних технологій. А й дізнаєтесь яким чином ви можете долучитися і приймати активну участь в контролюванні куди уходять ваші кошти, на що вони витрачаються і ким.
Раді представити вам спікерів, які загалом і не потребують представлення)))
1) Кравченко Наталя – Керівник Громадської організації «МАЄ БУТИ», керівник проекту «Пошуково-аналітична система 007».
2) Олександр Щелоков – керівник проекту Міністерства фінансів України «Є-data».
ГО «МАЄ БУТИ» з 2015 року провадить діяльність в сфері популяризації відкритих публічних фінансів для збільшення прозорості державної влади в Україні. Наталя Кравченко є членом міжвідомчої робочої групи при міністерстві фінансів України з питань впровадження інтегрованої інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет» та офіційного веб-порталу публічних фінансів України «Є-data».
«Пошуково-аналітична система 007» - це веб-сервіс на основі відкритих даних про використання публічних коштів. Проект передбачає сервіс пошуку та візуалізації даних з відкритих джерел про використання державою бюджетних коштів. Його ідея – дати громадськості інструмент контролю влади та можливість стежити за бюджетними витратами, збирати докази зловживань і швидко переводити боротьбу з корупцією в правове поле. Основний акцент зроблено на простоті використання та представлення специфічної інформації з масивів великих даних.
Сайт був відкритий 8 квітня 2016 року і за 2 місяці роботи має більше 7 тисяч відвідувачів.
Портал «Є-data» - це найбільший в Україні портал відкритих даних про публічні фінанси, та
революційний крок до прозорості управління бюджетними коштами.
На «Є-data» щоденно в он-лайн режимі публікуються трансакції Казначейства; вноситься
фінансова звітність, договори та акти виконаних робіт розпорядників бюджетних коштів. Всі
опубліковані дані відповідають міжнародним стандартам відкритих даних. Доступ до бази даних
на «Є-data» цілодобовий та безкоштовний.
Проект «Є-data» об’єднує спеціалістів різних сфер, активно співпрацює з громадськістю,
активістами та волонтерами.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Захід проходить в рамках проекту EGAP Challenge, який є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа (далі – організатори) в рамках реалізації Програми EGAP (e-Government for accountability and participation), що фінансується Швейцарською конфедерацією.
Національними партнерами EGAP Challenge стали міжнародні компанії-лідери ІТ галузі: IBM, Cisco Systems, De Novo, Intel.