ОПИСАНИЕ
Останнім часом інтернет і телебачення наповнені роликами з використанням покадрової анімації. Це і реклама, і окремі вставки до фільмів і кліпів. Виглядає це дещо мультяшно, але достатьно ефектно. Тим більш, що створення подібної анімації доступно практично кожному і має ряд переваг в порівнянні зі звичайною відеозйомкою.
Тож, що таке stop motion / стоп моушн? Грубо кажучи, це технологія створення відео на основі покадрової фотозйомки. Знімається сцена, потім в неї вносяться незначні зміни, і вона знімається ще раз. Таким чином досягається ефект руху, який групується і монтується на комп’ютері.
ПРО МАЙСТЕРНЮ РУХУ
Для того, аби навчити підлітків (та не тільки) Івано-Франківська цій технології анімації, був створений проект Майстерня Руху. Проект має на меті закласти фундамент для розвитку франківської анімації, доповнити та посилити локальну кіно спільноту та реалізується в рамках програми Франківська Майстерня.
Франківська Майстерня - це програма неформальної освіти в сфері активного / демократичного громадянства, яка реалізується Інша Освіта / Insha Osvita в рамках проекту «Розширення можливостей локальних активістів в Івано-Франківську. Майстерня» за підтримки Фонду сприяння демократії U.S. Embassy Kyiv Ukraine. Погляди координаторів та учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
ПРО МАЙСТЕРНЮ № 2 (19 і 21/02)
Проект “Майстерня руху” отримав сиквел. Ця майстерня буде особливою, на ній завданням учасників, буде оживити міську легенду про повидло через яке горів та не згорів Франківськ.
Це було XIX століття – доба технічної революції; гудуть парові котли, Зінгер патентує швейну машину. Міщани, люд галицький, відбудовують місто не покладаючи рук. Як той фенікс, воно постало з вогню й попелу. Вітер змін дме з Європи, в архітектурі міста починається нова сторінка, з’являються нові течії. Будинки, що у передмісті, значно різняться од усіх інших. Вони прикрашені ґанками з колонами, на обійсті квітучі сади потопають у зелені. З-поміж 800 житлових будівель, що існували до пожежі, 370 були дерев’яними. Тепер переважають муровані кам’яниці, часто у декілька поверхів. Відбудовується домінанта міста – ратуша (уже вчетверте за свою історію). Вежу облицьовано мармуром, верхівку облямовує купол. Проте злий талан не дасть їй простояти довго– всього якихось 50 років, до Першої світової.
Зрештою, те місто, яке ми маємо зараз ,– результат умілої відбудови. Адже лише дещиця будівель пережила наступ вогню і не скорилася. Решту ж було реконструйовано, відбудовано, переобладнано. Проте надто велику ціну заплатили місцеві мешканці за таке оновлення…
В історію нашого міста цей вогняний наступ увійшов як “мармулядова пожежа”.
Модераторами майстерні будуть:
✔️ Patricia Hoffman - місцева художниця, кураторка проекту Мальовидло, учасниця Франківська Майстерня
✔️ Andrew Kohuch - координатор проекту Майстерня Руху, учасник Франківська Майстерня.
ПРО УМОВИ УЧАСТІ
До участі в майстерні запрошуємо дітей та підлітків у віці від 10 до 14 років, які хочуть спробувати себе в цій технології анімації. Попередній досвід в цьому методі, а також будь-які інші спеціальні знання не є необхідними. Ми всьому навчимо, головне - мотивація до навчання, пунктуальність та відповідальна участь.
Для участі в майстерні треба до 16 лютого (включно) заповнити анкету https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdoKckNHvOWxm7HUDvyc7ZY0nYhffu7D-XFDnpjNxjNmSQSXw/viewform. Через технічні обмеження ми зможемо запросити до участі до 10 учасників та учасниць; у випадку більшої кількості бажаючих вибір проводитиметься за мотивацією та буде сформований список очікування. Всі обрані та потенційні учасники будуть інформовані 17 лютого.
Організатори беруть на себе основні витрати на організацію майстерні. Учасники вносять організаційний внесок у розмірі 100 грн з особи, який піде на організацію перекусів та напоїв, а також на закупівлю деяких додаткових матеріалів. Всі обрані учасники мають перерахувати організаційній внесок на карточку Приватбанку 5168 7572 8113 2284 до 18-го лютого (включно).
У випадку скрутної матеріальної ситуації учасники можуть бути звільнені від сплати організаційного внеску - прохання в цьому випадку зв’язатися з організаторами Andrew Kohuch.
Учасники та учасниці РобоклубІФ можуть обміняти свої дренделі на участь в майстерні. Участь в майстерні коштує 15 дренделів. Прохання в цьому випадку писати в коментарях до заявки про обмін дренделів; такі анкети будуть прийматися до участі поза конкурсом.
ПРО ПАРТНЕРІВ МАЙСТЕРНІ
Майстерня відбувається за підтримки Інша Освіта / Insha Osvita та РобоклубІФ. Друзі, дякуємо вам за вашу підтримку!