ОПИСАНИЕ
Майбутнє вже сьогодні: міні-мозок в чашці Петрі
Ольга Маслова (клітинний біолог) та Віра Єфремова (нейробіолог)
8 липня / 13:00 / Простір неформальної освіти NAU HUB (Гарматна 53) / вхід вільний
Колись про вирощування органів людини можна було хіба що читати в фантастичних романах чи дивитися в голівудських фільмах. Тепер науковці вирощують клітини мозку в лабораторіях щоб лікувати складні хвороби. На скільки далеко люди зайшли у спробах відтворити самих себе? Поговоримо про це у суботу з двома успішними біологами, що займаються клітинною інженерією.
Ольга Маслова – к.б.н. (дисертація присвячена стовбуровим клітинам), популяризатор науки, клітинний біолог, консультант інноваційних проектів.
Доповідь про сучасний стан тканинної інженерії та її основні інструменти. Внесення чіткості у поняття «вирощування» органів та перспективи створення тканинноінженерних конструкцій. Стовбурові клітини як один із інструментів. Органоїди та органи – у чому різниця. Тканинна інженерія на даному етапі – важливий напрямок не тільки і не стільки для медицини, а для фундаментальної науки. По суті – вступ до доповіді Віри, яка поділиться своїми результатами досліджень, що були високо оцінені науковою спільнотою і опубліковані у престижному журналі.
Віра Єфремова - докторант в Інституті Реконструктивної Нейробіології, Рейнський університет Фрідріха Вільгельма в м. Бонн, Німеччина.
Працює у сфері нейробіології, фокусуючись на процесах розвитку кори головного мозку людини в нормі та за умов патологій розвитку (на прикладі синдрому Міллера-Дікера). Протягом останніх кількох років моделює розвиток кори головного мозку людини, використовуючи для цього, так звані, індуковані стовбурові клітини (iPSCs англійською). Суть полягає у тому, що клітини шкіри репрограмуються до стану стовбурових клітин, а вже потім використовуються для вирощування 3D клітинних культур (органоїдів), які здатні відтворювати певні аспекти розвитку головного мозку.