ОПИСАНИЕ
На території Дубенського замку під відкритим небом буде розміщена така собі імпровізована «альтернативна лабораторія» (велике біле шатро), у якій учасники дивуватимуть відвідувачів заходу різноманітними фізичними, хімічними, біологічними експериментами та інженерно-технічними винаходами. Експерименти можуть показувати не лише досвідчені науковці, а й також звичайні школярі. Наголошуємо, що мета заходу – це не лише презентація учасниками своїх винаходів, а проведення зокрема школярами й студентами різноманітних цікавих експериментів (котрі, наприклад, можна побачити на Youtube чи прочитати про них в журналах). Все має проходити невимушено, весело й захоплююче. Адже частина експериментів обов’язково базується на зовсім буденних предметах: м'ячі, клей, фарби, папір, мотузки, повітряні кульки чи навіть соломки для напоїв. Таким чином кожен може з легкістю повторити ці прості експерименти вдома.
Символічно, що на Рівненщині цей захід відбуватиметься саме на території Дубенського замку у день відзначення 523-ліття з моменту його заснування князями Острозькими, котрі відомі тим, що свого часу заснували перший в Східній Європі вищий навчальний заклад (вищу школу) - Острозьку академію, давши тоді поштовх розвитку науки й освіти в нашому регіоні.
Історія проекту і його поширення в Україні: Науковий пікнік – це найбільший захід на відкритому просторі у Європі. Він був придуманий у Польщі в 1997 р. Тобто поляки щорічно вже майже два десятки років доводять своїм землякам, що наука – це не лише книжки й дисертації, а набагато більш захоплюючі речі, які до того ж нас постійно оточують.
У 2012 р. «Науковий пікнік» був поширений на територію Грузії, а у 2013 р. на територію Литви.
Того ж 2013 р. він також був розповсюджений і на територію України завдяки українським випускникам молодіжної програми «Study Tours to Poland». Тут цей проект отримав назву «Наукові пікніки в Україні / Scientific Fun» й проводиться у перші місяці осені (навчального року) в різних містах України.
Тобто цього року Наукові пікніки в Україні відбудуться вже втретє і проведуть їх 10 міст: Харків (6 вересня), Київ (12 вересня), Кривий Ріг (19 вересня), Дніпропетровськ (20 вересня), Дубно (25 вересня), Луцьк (26 вересня), Тернопіль (27 вересня), Одеса (3 жовтня), Вінниця (4 жовтня), Львів (10 жовтня).
За додатковою інформацією звертайтеся:
координатор Наукових пікніків у Дубні - Віталій Циганюк (www.facebook.com/vitalii.tsyganiuk).