ОПИСАНИЕ
Когнітивна наука є міждисциплінарним проектом, що об’єднав філософські теорії свідомості (Philosophy of Mind and Consciousness) і пізнання з науковими дослідженнями у галузі нейрофізіології, лінгвістики, психології та штучного інтелекту. Рання когнітивна наука формувалась під впливом концепції штучного інтелекту, сучасна надихається нейронаукою.
Що сучасна наука дізналась про самосвідомість?
Where am I: Чи можна локалізувати свідомість? Свідомість — це «Що?» і «Коли?», але не «Де?»? Феноменальна чи епіфеноменальна?
Who cares: Чому Я має значення для нас? Навіщо мозкові стани супроводжуються ментальними? Чому одні тілесні процеси супроводжуються усвідомленням, а інші протікають несвідомо? Як інші можуть знати про мою свідомість щось, чого не знаю я?
Who rules: Якщо свідомість і мозок є одним і тим самим, чому мозок «знає» раніше, ніж Я? Хто у такому разі приймає рішення? Чи матимуть правові наслідки емпіричні дослідження мозку? Чи можливе превентивне правосуддя на нейрозасадах? Чи мають тварини самосвідомість? Чи матиме штучний інтелект самосвідомість?
Олена Комар — викладач КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та методології науки. Автор численних статей на тему філософії свідомості, когнітивної науки, епістемології, філософії та методології науки. Науковий редактор теми “Philosophy of Mind” часопису “Філософська думка”.
Євген Пілецький - психолог, кандидат філософських наук, викладач КНУ імені Тараса Шевченка. Євген Пілецький тривалий час займається проблематикою когнітивних теорій свідомості, пише статті та блоги для українських видань, є експертом та ведучим програми «Антропологія» на радіо «Вести».
Модератор: Олександр Комаров – керівник проекту Club of creative philosophy.
Дата: 11.07
Час: 19:30 - 21:00
Місце: Chasopys EduSpace.
Вартість участі: 250 грн (умови Простору включено)
Придбати квиток необхідно заздалегідь за посиланням: https://goo.gl/VWCXQU