ОПИСАНИЕ
Серія лекцій та дискусій спрямована на привернення уваги до «проблемних» просторів Києва та спільних пошуків можливих шляхів їхнього переозначення, а не руйнування. В межах першого етапу проекту відбубуться наступні заходи:
16 грудня Світлана Шліпченко прочитає доповідь на тему «Про мистецтво в публічному просторі» (мова українська).
Якщо покладатись на поширене визначення, то public art можна кваліфікувати, як будь-який твір чи мистецький артефакт, створений спеціально для публічних просторів – і відкритих міських, і просторів громадських споруд. На перший погляд, це визначення начебто виглядає простим, очевидним і зрозумілим. Але при ближчому розгляді, особливо, якщо акцент змістимо у бік публічного простору, виникає ціла низка запитань. Чи ми маємо наш відповідник терміну для позначення явища public art, що вже має свою довгу і непросту історію? Чи стає мистецтво «публічним» у той момент, як потрапляє в публічний простір? Чи варто говорити про відмінність між public art та art in public ? І яку тоді роль тут грає публічний простір?
Місце проведення: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Початок лекції о 18.00
*Світлана Шліпченко – директорка наукових програм Центру Урбаністичних Студій НаУКМА, авторка «Архітектурних принципів постмодернізму» та «Записано в Камені» й упорядниця «Анатомія Міста»і «Міста й Оновлення».
21 грудня відбудеться лекція Владислави Осьмак «Київський часопростір: вічність vs повсякдення» (мова українська).
Розповідь про культурний ландшафт Києва, в якому природна географія набуває символічного значення: гори — святість, вічність; діл — миттєвості повсякдення, і про те, чого більше в образі міста — вертикалей чи горизонталей.
Місце проведення: книжкова лавка-кафе «Хармс», вул. Володимирська, 45а
Початок лекції о 19.30
*Владислава Осьмак — культуролог, викладач, екскурсовод, громадська активістка.
28 грудня усі учасники проекту спільно з архітектором Віктором Зотовим проведуть спільну дискусію. Модераторка зустрічі — мистецтвознавиця Діана Клочко.
Місце проведення: Карась Галерея, Андріївський узвіз, 22а
Початок дискусії о 17.00
*Віктор Зотов — архітектор, засновник і організатор міжнародного фестивалю молодих архітекторів Canactions та Школи урбаністики CANactions School.
Проект ініційований мисетцтвознавицею Діаною Клочко за підтримки School of visual communication.