ОПИСАНИЕ
<<< В рамках програми третього фотофестивалю Odessa//Batumi Photo days в Одесі. 19-23 квітня >>>
Вітавтас Міхелкевічус (Вільнюс, Литва) є куратором, дослідником мистецтва та медіа, видавцем і доцентом в Вільнюській академії мистецтв (художній факультет фотографії та засобів масової інформації). Арт директор Nida Art Colony www.nidacolony.lt.
Вхід вільний. просимо реєструватися тут: http://bit.ly/photodays_lections_2017
------
У цій розмові я перенесуся на 15 років назад в моїй художній і кураторській практиці, з самого початку — від фотографа-самоучки до доктора філософії в галузі журналістики та критичної інституційної (art) аналітичної фотографії в радянській Литві протягом 1960-1980 років.
У 2011 році я курував виставку, яка об’єднує регіони, в Tallinn Art Hall з молодими художниками, які займаються фотографією з Естонії, Латвії та Литві. Виставка мала назву «Покоління Місця: Зображення, пам’ять і вигадка в країнах Балтії», пізніше про неї було видано книгу, в якій описано підхід до (місцевого) покоління, народженого в 1980-х роках. Приблизно в той же час я почав працювати художнім керівником Nida Art Colony – це мистецький, освітній та резиденційний центр, розташований на узбережжі Балтійського моря.
З 2011 року я працював над концепцією і спільно курував шістьма Inter-format symposium – це мистецький фестиваль та конференціїя, під час яких художники і дослідники відправляються у віддалені місця для інтенсивного обміну знаннями. В симпозіумі та резиденційній програмі беруть участь понад 100 художників щороку з усього світу.
У 2015 ми з моїми колегами перемогли в конкурсі на курування Литовським павільйоном на Венеціанському бієнале. Ми представляли художника Dainius Liškevičius та його проект «Muzeum». В нашому проекті ми досліджували тему неонаціоналізму, влади художника і свобод — як в тоталітарному режимі (СРСР) і зараз. Звичайно, фотографія грає важливі ролі в цьому проекті теж: Antanas Sutkus, Jean-Paul Sartre і мистецтво в стані руйнації в ленінградському Ермітажі.
Останні кілька років я досліджував схематичне мислення і художнє дослідження. Нещодавно була видана моя книга на цю тему під назвою «Конвергенція художнього дослідження в Литві і за її межами: По контурам Пізнання» (Вільнюська академія мистецтв Press, 2016), на даний момент публікується англійська версія книги.
Партнер фестивалю — центр соціальных інновацій Impact Hub Odessa